RIDLEKTIONSSCHEMA VT – 21

Så här ser schemat för VT 2021 ut:

AL: Amelie Lilja (SRL 2)

AH: Alexandra Hammarsten (SRL 1)

EL: Ella Lindblom (B-tränare distansritt och instruktör centrerad ridning)

MF: Maria Falck (SRL 1 + fil mag. pedagogiskt arbete)


Några nyheter utöver de ordinarie gruppindelningarna har vi att erbjuda:

Bronsgruppen = Ett alldeles särskilt upplägg för våra mest rutinerade ungdomar.

”Trevliga Tisdagar” = Nybörjargrupp för vuxenryttare i ponnystorlek.

”Magiska Måndagar” = Ridgrupp för vana vuxenryttare i ponnystorlek. (Magiska Måndagar har under många år varit vår enda vuxengrupp där ryttarna döpt den till detta vackra namn. Nu blir den officiellt magisk..!)

”Morgonryttarna” = Mindre ridgrupp för barn/ungdomar på M2/M3/M4 nivå. Till denna kan du söka tillfälligt eller på längre tid om du vill gå upp lite tidigare på söndagsmorgonen än vad andra gör! (Och om du vill ladda extra energi inför skolveckan, upplever att större grupper inte fungerar för dig, eller att du behöver lite mer individuell anpassning än vad vi kan ge dig i en ordinarie ridgrupp).

Vi har också möjlighet att – utöver detta schema – möta dig som är i behov av särskilt stöd.

 
Varmt välkomna till oss!