RIDLEKTIONS- SCHEMA VT – 20

Här ser du vårt aktuella ridlektionsschema för veckans ordinarie ridlektioner. Du ser också vem som är ridlärare för de olika grupperna under denna termin.

AL: Amelie Lilja

AH: Alexandra Hammarsten

EL: Ella Lindblom

MF: Maria FalckNågra nyheter utöver de ordinarie gruppindelningarna har vi att erbjuda från och med VT20:

”Trevliga Tisdagar” = Nybörjargrupp för vuxenryttare i ponnystorlek.

”Magiska Måndagar” = Ridgrupp för vana vuxenryttare i ponnystorlek. (Magiska Måndagar har under många år varit vår enda vuxengrupp där ryttarna döpt den till detta vackra namn. Nu blir den officiellt magisk..!)

”Morgonryttarna” = Mindre ridgrupp för barn/ungdomar på M2/M3/M4 nivå. Till denna kan du söka tillfälligt eller på längre tid om du vill gå upp lite tidigare på söndagsmorgonen än vad andra gör! (Och om du vill ladda extra energi inför skolveckan, upplever att större grupper inte fungerar för dig, eller att du behöver lite mer individuell anpassning än vad vi kan ge dig i en ordinarie ridgrupp).

Varmt välkomna till oss!